Pilotluk 2 - Amerika Pilot Akademisi

Amerika Pilot Akademisi

Türkiye’de havacılığa olan ilgi her gün artmaktadır. Uluslararası standartlarda çalışma imkanı olması hem de iyi maaş garantisi ve aynı zamanda iş bulma olanakları sayesinde havacılık sektörüne olan talep her gün artar.

Havacılık sektöründe büyüme ile beraber çalışan ihtiyacı da artmaktadır. Dolayısıyla uluslararası ve yerli birçok firma pilot alımı yapar. Yapılan araştırmalar dünya genelinde gelecek yıllarda 600 bin pilot aynı zamanda 400 bin teknisyene ihtiyaç duyulacağını açıklamışlardır.

Türkiye’de de pilot alımına oldukça fazla ilgi bulunur. Türk Hava yolları ve özel şirketler artan talep ve uçak alımları sayesinde oldukça fazla pilota ihtiyaç duyarlar.

Türkiye’de yapılan planlamalarda 2023 yılına kadar 10000 pilot sayısı olacaktır. Türkiye’de sadece Türk Hava Yolları her sene en az 500 yeni pilot alımına ihtiyaç duymaktadır. Buna ek olarak emekliye ayrılan pilotların yerine yeni pilot alınlarına her zaman ihtiyaç duyulur. 

Pilot Akademisi Detayları

Pilot Akademisi sadece Türkiye’de değil dünyada pilot ihtiyacını karşılayan kurumların başında gelir.

Amerika pilot Akademisi yabancı uyruklu pilotların artışı sebebiyle kurulmasında ilk adım atılmıştır. Amerika’daki uçuş okullarımız Miami oluşturmaktadır. Amerika pilot Akademisi Türkiye ve birçok ülkeden gelen pilot olmak isteyen aday adaylarını tüm imkânlarını kullanarak hızlı bir şekilde verdiği eğitimlerle mezun etmek amacı gütmektedir.

Kasım 2014’te Miami’de açtığı temsilcilik sayesinde akademi alanında öncü olmayı her zaman hedeflemiştir. Dünyada ve Türkiye’de hiçbir resmi  pilot akademisi ATPL Uçak Lisansını aldığınızda size iş garantisi vermeyecektir.

Pilotluk 300x225 - Amerika Pilot Akademisi

pilot Akademisi

Fakat Amerika Pilot Akademisinden  mezun olduğunuzda kendinizi geliştirilmiş olup aynı zamanda havayolu şirketlerinin açtığı sınavlardan size geçme garantisi vermektedir.  Öncelikle İngilizce konuşma seviyenizin çok ciddi anlamda geliştiğini göreceksiniz. Çünkü vaktinizin çoğunu Miami’de geçirdiğiniz için günlük yaşantımızda sürekli konuşma imkanı bulacaksınız.

Bu eğitim İngilizce izin ileri seviyede olmasının sebep olmakla beraber farklı kültürler tatmanıza da sebep olacaktır.

APA Eğitim İçeriği 

Amerika pilot Akademisi nin verdiği eğitimlerde FAA CPL- Amerika,EASA ATP A- Europe,  JAA ATPL-Türkiye lisansına hak kazanıyorsunuz. Eğitimlerimiz 5 ay Amerika, 2 ay Avrupa’da ve 3 ay çalışma olmak üzere toplamda 10 ayı kapsayan bir sürede tamamlanmaktadır. Eğitimlerimiz içerisinde Training programı ile havadan Amerika’yı tanıma fırsatına sahip oluyorsunuz.

Aynı zamanda pilot aday adayı öğrencilerimiz yaptıkları Uçuşun yanı sıra 500 Saatin üzerinde İngilizce havacılık eğitimi almaktadırlar. Eğitimlerimizi kısaca sıralandırma gerekirse hazırlayıcı başlangıç eğitimi, FAA CPL- Amerika Ticari Lisansı, Avrupa Pilot Lisansı, Türk Lisans Programı, Jet Transition, Apa Student Pilot Agreement başta gelmektedir. 

Eğitimin Avantajları 

Akademide geçireceğiniz eğitim yorucu ama bir o kadar da eğlenceli olacaktır. Amerika pilot Akademisi’nin en önemli farkı ise pilot aday adaylarına uluslararası geçerliliğe sahip ATPL Ticari Pilot Lisansı Eğitimi verilmektedir. Bu eğitimler Amerika’da gerçekleşen 230 saatlik uçuş eğitimleridir.

Bu eğitimler sayesinde ciddi anlamda deneyim elde etmiş olup eğitim sonunda gelişiminizi farkına varacaksınız. Bu eğitimlerde 3 ana temel yeti öğretilmektedir.

amerika pilot akademisi 300x200 - Amerika Pilot Akademisi

Amerika Pilot Akademisi

İlki Fly- Navigate-Communicate becerileri öğretilmektedir.  Akademide alacağınız eğitim içeriği tamamen sizin gelişiminizi odaklıdır. Eğitiminizin PPL bölümünde uçağa uçurmayı, IR kısmında Temel seyrüsefer öğretilerine öğreneceksiniz.

Tüm bu derslerde uçuş derslerimizin yanı sıra uçuş kontroller ve uçuş sonrası işlemler diye devam etmektedir. Bu eğitimin en büyük faydalardan bir tanesi de uçuş derslerinizi alırken dahi İngilizce ağırlıklı eğitim almanızdır.

Akademinin en büyük farkı mezun olduğunuz da rakiplerinize fark atmanız ve iş bulmada öne geçmeniz olacaktır. Çünkü lisans eğitimini tamamladıktan sonra havayolu şirketlerinin sınavlarına girecek ve bu sırada mülakatları nasıl olacaktır. Burada rakiplerinizden ayrıştırarak kendinizi ve yeteneklerinizi mülakat sırasında ortaya çıkarmanız önemlidir. 

Başlangıç Eğitimi

Başlangıç eğitimi Amerika pilot Akademisinde en dikkat çeken eğitimlerin başında gelir. Bu eğitime göre Amerika’ya gelen pilot adayları hızlandırılmış bir şekilde uçuşlarına başlayabilirler.

Burada amaç bir bilgiye sahip olan pilot aday adaylarını deneyimler indirerek Uçuşun nasıl olduğuna dair bir ön bilgi oluşturmaktır. Yani bir çeşit oryantasyon denebilir.

Eğitimler En fazla 6 ay içerisinde tamamlanmaktadır. Bu eğitim sonrası 2 saat gerçek uçuş deneyimi edinme hakkına sahip olacaksınız.

 

Bizi Arayın

Pilotluk eğitimi uçuş okulu için bize ulaşın.

+90 (262) 321 11 99

Seminer Bültenlerimize Abone Olun

    (Verilerinizi kimseyle paylaşmayız ve yalnızca amacına göre kullanırız)

    Bir önceki yazımız olan Çevrim Uçuşu başlıklı makalemizde askeri havacılık, Havacılık İngilizcesi ve tarımsal havacılık hakkında bilgiler verilmektedir.

    Dikkatinizi Çekebilir ;  Avrupa'da Pilotluk Eğitimi