Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S

Hayır. Wayman’da pilotluk eğitimi alabilmeniz için en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Fakat hava yolu şirketleri işe alımlarda genellikle lisans mezuniyeti istemektedirler.

Hayır. SHGM ve ICAO’nun ‘’ticari pilot olmaya elverişlidir’’ onayı için şart koştuğu sağlık koşullarında, göz için kabul edilen belirli referans aralıkları vardır. Renk körlüğü, miyop, hipetmetropi, astigmat gibi göz rahatsızlıklarının her birinde belli derecelere kadar kabul edilmektedir. SHGM’nin yetkilendirdiği hastanelerden birinde muayene olduktan sonra net bir şey söylenebilir.
Evet. Havacılığın ortak dili İngilizcedir. Gerek pilotluk eğitimini alırken gerekse pilotluk yaparken kullanacağınız uçak, materyaller, sınavlar… hepsi İngilizcedir. Eğitime başlamadan önce İngilizce seviyenizin en az B2’yi bitirmiş seviyede olması gerekmektedir.
Your Content Goes Here
Hayır. Türkiye’de direkt geçerli olan pilotluk lisansı JAA ve EASA’dır. Amerika’dan alacağınız FAA lisansınızın üstüne, farklı olan ATPL 14 teori derslerinin sınavlarını verdikten sonra JAA veya EASA alarak dönüştürebilirsiniz.
İngilizceyi mesleğin içerisinde öğrenecek ve pratik edecek oluşunuz, daha teknolojik eğitim uçaklarıyla daha güncel bir eğitim almış olmanız, özgür hava sahası tecrübeniz, sınav değerlendirmelerinin daha gerçekçi olması sebepleriyle hava yolu şirketlerinin nazarında daha donanımlı bir pilot olarak görüneceksiniz. Bunun yanı sıra eğitimin, çevrim dahil olduğunda bile, diğer seçeneklere nazaran hala daha kısa sürede bitiyor olmasından dolayı pilot adayları Amerika’yı tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Wayman’ın uçuş programında, dünyadaki birçok ülkeden ve okuldan daha fazla uçuş saati yer almaktadır. Eğitim devam ederken sizden ekstra ücret talep etmemek üzerine sistemini kurmuştur.
Hayır. Wayman’ın öğrencilerinin yaklaşık %75’i Amerika dışından oluşmaktadır. Öğrencilerinin ülkelerindeki işlemlerle başlayıp Amerika’ya gelip eğitimleri başlayana kadar birçok prosedür gerekmektedir. Hemen hemen her bir ülkede sorumlu acenteler bulunmaktadır. IFA Fly Türk öğrencilerden sorumludur ve Wayman’ın bütün öğrencilerinin işlemlerini öğrencilerden herhangi bir ücret almadan yapmak durumundadır. Pilotluk öğrencileri hangi kuruma, kuruluşa veya bankaya ne kadar ne için ödeme yapması gerektiğini bilirler ve ödemelerini direkt ilgili kuruluşlara yaparlar. IFA Fly sizi uğraştırmadan adım adım yönlendirir.
Evet. Okulun öğrencilerin konaklaması için bir konaklama seçeneği mevcuttur. Bu seçeneği değerlendirmek isterseniz IFA Fly danışmanları tek veya çift kişilik odalarda rezervasyonuzu yapmaktadır. Okulun konaklama seçeneğinden faydalanmak istemezseniz diğer konaklama seçenekleri konusunda yardımcı olamamaktayız.
Okul ve şahsi harcamalarınız için bütçeniz ve pasaportunuz hazır ise, okul başlangıç tarihinden en geç 1,5 ay önce işlemlere başlamak gerekir. Bütçeniz banka kredisine bağlıysa, kredinin başvuru ve sonuçlanma süreci yaklaşık 2 ayı almaktadır. Planlamayı buna göre yapmak gerekir.
Her ayın ortasında eğitim başlamaktadır. En yakın başlangıç tarihi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
atpl lisansi - S.S.S

Bizi Arayın

Pilotluk eğitimi uçuş okulu için bize ulaşın.

+90 (262) 321 11 99

Görüş ve Fikirler

İşte mutlu pilot adaylarımızın hizmetlerimiz hakkında söyledikleri:

onur cicek 300x300 - S.S.S

IFA FLY Usa’deki eğitiminiz başlayana kadar gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz toplamanıza yardımcı oluyor, kafanızdaki sorularınızı gideriyor. Özellikle Duygu hanım her şeyimle ilgilendi, yol gösterdi gerekli belgeleri hazırlamam için ve okulla bağlantı kurmamı, daha fazla bilgi edinmemi sağladı. Kendisi benim danışmanımdı, ve en ufak bir sorun oldugunda bile tek telefon uzağımda olan Duygu hanım tüm gerekli belgeleri hazırlamama ve sürece aşina olmamı sağladı. Gittiğiniz uçuş okulu, Florida’nın en iyi ve en disiplinli uçuş okullarından biri. Wayman Aviation College, artık uçuş üniversitesi de oldu. Wayman’ın hedefi USA’deki en iyi uçuş okulu olmak ve şu an bile dünyanın büyük havayolu şirketlerine pilot yetiştiren bir okul. Tüm ülkelerden insanların pilot olmaya gittiği international bir uçuş koleji. Sağolsun IFA FLY sizi doğru adrese teslim ediyor ve doğru şekilde yol gösteriyor pilot olma hayalinize kavuşmanız için. Bir diğer en önemli unsur, Wayman Aviation, kendi bakım servislerine ve hangarına sahip. Florida’daki okulların aksine, tüm uçakların teknik bakım ve servislerini, kendi profesyonel ekibiyle, okulun sınırları içerisinde yapıyorlar. Ve filoları çesitli uçaklara sahip uçak sayısı 48 adet. Aynı zamanda uçuş egitmeni sayısı da bir o kadar yüksek. Wayman’de pilot olduğum için mutluyum. Teşekkürler IFA FLY, teşekkürler Wayman.

Orhun ÇİÇEK
ilayda naz dermencioglu 300x300 - S.S.S

Pilotaj eğitimi için Amerika’ya gitmeye karar verip okulları araştırdığım sırada Ifafly ile tanıştım.Gerek saat farkı gerek de okulların mail trafiği nedeniyle okullarla iletişim kurmak ve süreci başlatmak epey zaman alan bir şey.Ben Ifafly sayesinde hayalime 1 ay gibi kısa bir süre içinde kavuştum ve aklımda hiçbir soru işareti kalmadan eğitimime başladım.Okul hem kampüs hem eğitim kalitesi hem de lokasyon açısından bölgenin en iyi okullarından biri.Ayrıca kadın öğrenci ve eğitmen sayısıyla da kadın popülasyonunun en yoğun olduğu okul.Ifafly’ın böyle bir okulla çalışıyor olması pilot olmak isteyen gençler için bence büyük şans:)

İlayda Naz DERMENCİOĞLU
burak bulut - S.S.S

IFA FLY ile tanışmam Türkiye’deki üniversitede eğitimim sonrası pilotaj eğitimi için doğru okulu araştırmamla başladı. İletişime geçtikten sonra Duygu Hanım anlaşılır ve tek tek basamakları açıklayan dökümanları hemen gönderdi. Aklıma takılan tüm sorulara anlık cevap verdi. Bundan sonraki süreç olan belge toplama sürecinde de devamlı iletişim halindeydik. Okul konusunda eğitimine güvenebileceğinize emin olabilirsiniz. Okuldaki herkes çok yardımcı ve buradaki Türk öğrenciler her zaman bilgi paylaşımına açık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa (okul, barınma vb.) elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Bana instagram üzerinden de ulaşabilirsiniz. Size verebileceğim tek tavsiye hayallerinizi ertelemeyin.

Burak BULUT
melisa levi - S.S.S

Çıktığımız bu zorlu yolda bize elinden gelen desteği veren, hep yanımızda olan IFA fly ailesine çok teşekkür ederim. Pilotluk hayatım boyunca ilk adımı onlar sayesinde attığımı unutmayacağım. Türkiye’de ve hatta Amerika’da bile bize aile gibi hissettiren Duygu Hanım ve ekibine minnettarız 🙂

Melisa LEVİ

Seminer Bültenlerimize Abone Olun

    (Verilerinizi kimseyle paylaşmayız ve yalnızca amacına göre kullanırız)