Pilot Olmak

Pilot Olmak

Gün geçtikçe globalleşen dünya ile birlikte mesafeler artık daha kısa. Havayolu ulaşımı artık hemen hemen herkesin ulaşım aracı olmaktadır. Havacılığın kokpitteki kahramanları pilotlara olan ihtiyaç ise bununla beraber oldukça hızlı bir şekilde artmaktadır. Pilot ihtiyacı özellikle Türkiye’de, Orta Doğu’da, Çin’de ve Avrupa’da dünyaya nazaran oldukça fazladır.

Pilot adayları; gerek birçok gencin çocukluk hayali olması nedeniyle, gerekse örnek aldıkları pilotlar sayesinde bu mesleği seçmeye karar verirler. Bu mesleği seçmekte diğer önemli faktörler ise prestijli bir meslek oluşu ve pilot maaşlarıdır. Yeni mezun bir pilotun işe giriş maaşı şirketlere göre farklılık göstermekte olup 20-30 bin TL arasındadır. Kaptan pilot maaşları için 2 katı rakamları konuşabiliriz.

Çalışma şartları, Sivil Havacılık Otoriteleri ve Çalışma Bakanlığı’na bağlı olarak kontrol altında tutulmaktadır. Her havayolu şirketi, kabin ekibinden yer hizmetlerine A’dan Z’ye her operasyonunda sıkı denetimlerden geçer. Her meslekte olduğu gibi aylık belli bir limitte çalışma süresi ve izinli oldukları süreler vardır. Özellikle tatil sezonlarında yoğun uçsalar da özel günleri için şirketlerinden izin talep edebilirler. Bunun yanı sıra bilgilerinizi sürekli güncel tutmanız gerektiğini ve bu mesleği yaptığınız sürece hep öğrenci olacağınızı unutmayınız. Havayolu ulaşımını, dünyanın en az kaza riski olan ulaşım türü olmasının başka bir sebebi olabilir mi? Havayolu otoriteleri, oturduğunuz koltuğun sorumluluğunu şahsi becerilere ve anlık performansınıza bağlı bırakmaz ve prosedürlerini sürekli günceller. Size de pilot olarak bunlara uymak kalır.

pilot olmak istiyorum1 1 - Pilot Olmak

Bizi Arayın

Pilotluk eğitimi uçuş okulu için bize ulaşın.

+90 (262) 321 11 99

Görüş ve Fikirler

İşte mutlu pilot adaylarımızın hizmetlerimiz hakkında söyledikleri:

onur cicek 300x300 - Pilot Olmak

IFA FLY Usa’deki eğitiminiz başlayana kadar gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz toplamanıza yardımcı oluyor, kafanızdaki sorularınızı gideriyor. Özellikle Duygu hanım her şeyimle ilgilendi, yol gösterdi gerekli belgeleri hazırlamam için ve okulla bağlantı kurmamı, daha fazla bilgi edinmemi sağladı. Kendisi benim danışmanımdı, ve en ufak bir sorun oldugunda bile tek telefon uzağımda olan Duygu hanım tüm gerekli belgeleri hazırlamama ve sürece aşina olmamı sağladı. Gittiğiniz uçuş okulu, Florida’nın en iyi ve en disiplinli uçuş okullarından biri. Wayman Aviation College, artık uçuş üniversitesi de oldu. Wayman’ın hedefi USA’deki en iyi uçuş okulu olmak ve şu an bile dünyanın büyük havayolu şirketlerine pilot yetiştiren bir okul. Tüm ülkelerden insanların pilot olmaya gittiği international bir uçuş koleji. Sağolsun IFA FLY sizi doğru adrese teslim ediyor ve doğru şekilde yol gösteriyor pilot olma hayalinize kavuşmanız için. Bir diğer en önemli unsur, Wayman Aviation, kendi bakım servislerine ve hangarına sahip. Florida’daki okulların aksine, tüm uçakların teknik bakım ve servislerini, kendi profesyonel ekibiyle, okulun sınırları içerisinde yapıyorlar. Ve filoları çesitli uçaklara sahip uçak sayısı 48 adet. Aynı zamanda uçuş egitmeni sayısı da bir o kadar yüksek. Wayman’de pilot olduğum için mutluyum. Teşekkürler IFA FLY, teşekkürler Wayman.

Orhun ÇİÇEK
ilayda naz dermencioglu 300x300 - Pilot Olmak

Pilotaj eğitimi için Amerika’ya gitmeye karar verip okulları araştırdığım sırada Ifafly ile tanıştım.Gerek saat farkı gerek de okulların mail trafiği nedeniyle okullarla iletişim kurmak ve süreci başlatmak epey zaman alan bir şey.Ben Ifafly sayesinde hayalime 1 ay gibi kısa bir süre içinde kavuştum ve aklımda hiçbir soru işareti kalmadan eğitimime başladım.Okul hem kampüs hem eğitim kalitesi hem de lokasyon açısından bölgenin en iyi okullarından biri.Ayrıca kadın öğrenci ve eğitmen sayısıyla da kadın popülasyonunun en yoğun olduğu okul.Ifafly’ın böyle bir okulla çalışıyor olması pilot olmak isteyen gençler için bence büyük şans:)

İlayda Naz DERMENCİOĞLU
burak bulut - Pilot Olmak

IFA FLY ile tanışmam Türkiye’deki üniversitede eğitimim sonrası pilotaj eğitimi için doğru okulu araştırmamla başladı. İletişime geçtikten sonra Duygu Hanım anlaşılır ve tek tek basamakları açıklayan dökümanları hemen gönderdi. Aklıma takılan tüm sorulara anlık cevap verdi. Bundan sonraki süreç olan belge toplama sürecinde de devamlı iletişim halindeydik. Okul konusunda eğitimine güvenebileceğinize emin olabilirsiniz. Okuldaki herkes çok yardımcı ve buradaki Türk öğrenciler her zaman bilgi paylaşımına açık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa (okul, barınma vb.) elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Bana instagram üzerinden de ulaşabilirsiniz. Size verebileceğim tek tavsiye hayallerinizi ertelemeyin.

Burak BULUT
melisa levi - Pilot Olmak

Çıktığımız bu zorlu yolda bize elinden gelen desteği veren, hep yanımızda olan IFA fly ailesine çok teşekkür ederim. Pilotluk hayatım boyunca ilk adımı onlar sayesinde attığımı unutmayacağım. Türkiye’de ve hatta Amerika’da bile bize aile gibi hissettiren Duygu Hanım ve ekibine minnettarız 🙂

Melisa LEVİ

Seminer Bültenlerimize Abone Olun

    (Verilerinizi kimseyle paylaşmayız ve yalnızca amacına göre kullanırız)