Neden Amerika’da Pilotluk Eğitimi

Neden Amerika’da Pilotluk Eğitimi

ucus okulu ingilizce egitimi 1 - Neden Amerika'da Pilotluk Eğitimi

İNGİLİZCE

Havacılığın ana dili olan İngilizceyi, pilotluğu öğrenirken geliştirmek büyük ayrıcalıktır.

Wayman’da pilotluk eğitiminizi Amerikalı uçuş eğitmenleriyle alırsınız ve dil konusu sizin için sorun olmaktan çıkar. Pilotluk lisansınızı aldıktan sonra dahi, İngilizce seviyenizi ölçen sınava girmeniz gerekmektedir (ICAO 6 üzerinden 6 almanız dışında). Mesleğinizin teknik terimlerine hakim olmanız yetmez, genel İngilizcenizle beraber bunun kombinasyonu önemlidir.

Wayman’da pilotluk eğitiminizi alırken; ana dili İngilizce olan eğitmenlerle, kule görevlileriyle, radardaki uçakların pilotlarıyla diyalog halinde olursunuz ve bu ortam sizin neredeyse gerçek çalışma ortamınınızdır. Bu imkanı Amerika dışında bir yerde bulma şansınız yoktur.

egitim sureci1 1 - Neden Amerika'da Pilotluk Eğitimi
egitim sureci2 1 - Neden Amerika'da Pilotluk Eğitimi

EĞİTİM SÜRESİ

Ticari pilot olana kadar, eğitim uçuşlarınızı ne kadar kısa sürede tamamlarsanız, kendinize olan yatırımı o kadar kısa sürede geri almaya başlamış olursunuz.

Eğitim uçuşlarını gerçekleştireceğiniz havanın belli koşullarda olması gerekir. Miami’nin hava koşulları size 1 yıl içerisinde neredeyse kesintisiz bir hava mükemmelliği sağlar. Miami eğitim uçuşları için biçilmiş kaftandır.

Wayman’da eğitiminizi 8-10 ay gibi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bu süre Türkiye ve Avrupa hava sahaları için yıl içerisinde bu kadar uzun süre mümkün olamamaktadır.

ozgur hava sahasi 1 - Neden Amerika'da Pilotluk Eğitimi

ÖZGÜR HAVA SAHASI

Pilotluk eğitiminizi Amerika’da almaya karar verdiğinizde, reel bir hava sahasında uçuş eğitimlerinizi tamamlarsınız. Her pistten iniş kalkış yapabilir, radarınızdaki yolcu uçaklarıyla diyalog halinde olabilirsiniz. FAA (Amerikan Sivil Havacılık Otoritesi)’nın eğitim süresince size şart koştuğu, farklı hava meydanları arası iniş-kalkış tecrübesini Amerika’da edinebilirsiniz. Mezun olduğunuzda, şirketlerle olan iş görüşmeleriniz daha özgüvenli geçecektir.

DAHA DONANIMLI UÇUŞ EĞİTİMİ

Uçağın ilk mucitleri Wright Brothers’dan bu yana gelen, dünyanın havacılık merkezi Amerika’da eğitim almanın ayrıcalığını, eğitim uçaklarınızda da hissedersiniz. Wayman’ın bünyesinde 32 eğitim uçağı bulunmaktadır. Bunlar; C152, C172N, C172RG, C172XP, C182, Piper ve Seneca çok motor tiplerinde uçaklardır. Bunun yanı sıra, kendi bünyesinde çalışan onarım bakım ekibi eğitiminizin aksamadan devam etmesine olanak sağlar.

DAHA FAZLA UÇUŞ SAATİ

FAA (Amerikan Sivil Havacılık Otoritesi) gözetmenleri, siz lisansınızı almaya hazır ve yetkin olduğunuzda size lisansınız için onay verecektir. Pilotluk öğrencilerinin uçtuğunuz saatleri yeterli görmeleri lisanslarını almaları için yeterli değildir. Wayman pilotluk öğrencilerine, sivil havacılık otoritelerinin istediği minimum saatleri değil, ihtiyaç olan uçuş programını sunar ve öğrencilerine ekstra satın alınması gereken saatler çıkarmaz. Böylelikle Wayman’da  toplam eğitim ücreti, minimum uçuş saatlerini sunan okullara nazaran daha uyguna gelmektedir.

Mezun olan pilotlar; başvurduğu şirketlerin nazarında, Amerika’dan mezun olmanın yarattığı yetkinlikle mülakatlarından daha rahat geçmektedir.

neden abd de pilotluk egitimi 1 - Neden Amerika'da Pilotluk Eğitimi

Bizi Arayın

Pilotluk eğitimi uçuş okulu için bize ulaşın.

+90 (262) 321 11 99

Görüş ve Fikirler

İşte mutlu pilot adaylarımızın hizmetlerimiz hakkında söyledikleri:

onur cicek 300x300 - Neden Amerika'da Pilotluk Eğitimi

IFA FLY Usa’deki eğitiminiz başlayana kadar gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz toplamanıza yardımcı oluyor, kafanızdaki sorularınızı gideriyor. Özellikle Duygu hanım her şeyimle ilgilendi, yol gösterdi gerekli belgeleri hazırlamam için ve okulla bağlantı kurmamı, daha fazla bilgi edinmemi sağladı. Kendisi benim danışmanımdı, ve en ufak bir sorun oldugunda bile tek telefon uzağımda olan Duygu hanım tüm gerekli belgeleri hazırlamama ve sürece aşina olmamı sağladı. Gittiğiniz uçuş okulu, Florida’nın en iyi ve en disiplinli uçuş okullarından biri. Wayman Aviation College, artık uçuş üniversitesi de oldu. Wayman’ın hedefi USA’deki en iyi uçuş okulu olmak ve şu an bile dünyanın büyük havayolu şirketlerine pilot yetiştiren bir okul. Tüm ülkelerden insanların pilot olmaya gittiği international bir uçuş koleji. Sağolsun IFA FLY sizi doğru adrese teslim ediyor ve doğru şekilde yol gösteriyor pilot olma hayalinize kavuşmanız için. Bir diğer en önemli unsur, Wayman Aviation, kendi bakım servislerine ve hangarına sahip. Florida’daki okulların aksine, tüm uçakların teknik bakım ve servislerini, kendi profesyonel ekibiyle, okulun sınırları içerisinde yapıyorlar. Ve filoları çesitli uçaklara sahip uçak sayısı 48 adet. Aynı zamanda uçuş egitmeni sayısı da bir o kadar yüksek. Wayman’de pilot olduğum için mutluyum. Teşekkürler IFA FLY, teşekkürler Wayman.

Orhun ÇİÇEK
ilayda naz dermencioglu 300x300 - Neden Amerika'da Pilotluk Eğitimi

Pilotaj eğitimi için Amerika’ya gitmeye karar verip okulları araştırdığım sırada Ifafly ile tanıştım.Gerek saat farkı gerek de okulların mail trafiği nedeniyle okullarla iletişim kurmak ve süreci başlatmak epey zaman alan bir şey.Ben Ifafly sayesinde hayalime 1 ay gibi kısa bir süre içinde kavuştum ve aklımda hiçbir soru işareti kalmadan eğitimime başladım.Okul hem kampüs hem eğitim kalitesi hem de lokasyon açısından bölgenin en iyi okullarından biri.Ayrıca kadın öğrenci ve eğitmen sayısıyla da kadın popülasyonunun en yoğun olduğu okul.Ifafly’ın böyle bir okulla çalışıyor olması pilot olmak isteyen gençler için bence büyük şans:)

İlayda Naz DERMENCİOĞLU
burak bulut - Neden Amerika'da Pilotluk Eğitimi

IFA FLY ile tanışmam Türkiye’deki üniversitede eğitimim sonrası pilotaj eğitimi için doğru okulu araştırmamla başladı. İletişime geçtikten sonra Duygu Hanım anlaşılır ve tek tek basamakları açıklayan dökümanları hemen gönderdi. Aklıma takılan tüm sorulara anlık cevap verdi. Bundan sonraki süreç olan belge toplama sürecinde de devamlı iletişim halindeydik. Okul konusunda eğitimine güvenebileceğinize emin olabilirsiniz. Okuldaki herkes çok yardımcı ve buradaki Türk öğrenciler her zaman bilgi paylaşımına açık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa (okul, barınma vb.) elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Bana instagram üzerinden de ulaşabilirsiniz. Size verebileceğim tek tavsiye hayallerinizi ertelemeyin.

Burak BULUT
melisa levi - Neden Amerika'da Pilotluk Eğitimi

Çıktığımız bu zorlu yolda bize elinden gelen desteği veren, hep yanımızda olan IFA fly ailesine çok teşekkür ederim. Pilotluk hayatım boyunca ilk adımı onlar sayesinde attığımı unutmayacağım. Türkiye’de ve hatta Amerika’da bile bize aile gibi hissettiren Duygu Hanım ve ekibine minnettarız 🙂

Melisa LEVİ

Seminer Bültenlerimize Abone Olun

    (Verilerinizi kimseyle paylaşmayız ve yalnızca amacına göre kullanırız)