HAKKIMIZDA

Hakkımızda

ifafly 1 1 - Hakkımızda
ifafly 2 1 - Hakkımızda
ifafly 3 1 - Hakkımızda

1987 yılından bu yana merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Miami şehrinde profesyonel uçuş eğitimi veren Wayman Aviation Academy’nin Türkiye tek yetkili acentesidir.

Wayman Aviation Academy’de PPL (Hususi Pilot Lisansı), IR (Aletli Uçuş), CPL (Ticari Pilot Lisansı) ve ME (Multi Engine) olmak üzere pilot olmak için gerekli tüm lisansları vermektedir. 7000’i aşkın Wayman mezunu, dünyanın çeşitli ülkelerinde pilot olarak çalışmaktadır.

IFA Fly, Türkiye’nin öncü dil okullarından American Life Dil Okulları grup şirketidir.

IFA Fly aynı zamanda WAYMAN Aviation Academy’nin Azerbaycan, Ukrayna, Kırgızistan, Kazakistan, Malta, Ürdün, Irak ve KKTC temsilcisidir.

IFA Fly pilot adayı öğrencilerine;

 • Bilgilendirme
 • Kayıt
 • Vize işlemleri
 • Konaklama
 • Uçak bileti
 • Sağlık raporu (Medical Test Class 1)
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Lisans çevrimi
 • Banka kredisi konularında ücretsiz danışmanlık yapar.

(İhtiyaç halinde banka kredisinden faydalanıp, 2 yıl geri ödemesiz 8 yıla yayılan vadelerle eğitim masrafınızı maaşınızla ödeyebilirsiniz.)

Wayman’da alacağınız uçuş eğitimleri EASA ve Türkiye Sivil Havacılık kriterlerini kapsamaktadır ve buna göre dizayn edilmiştir. Bu sebep ile Wayman’dan mezun olduğunuzda EASA ve SHGM lisanslarına çevrimi problemsiz şekilde yapılmaktadır.

Bizi Arayın

Pilotluk eğitimi uçuş okulu için bize ulaşın.

+90 (262) 321 11 99

Görüş ve Fikirler

İşte mutlu pilot adaylarımızın hizmetlerimiz hakkında söyledikleri:

onur cicek 300x300 - Hakkımızda

IFA FLY Usa’deki eğitiminiz başlayana kadar gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz toplamanıza yardımcı oluyor, kafanızdaki sorularınızı gideriyor. Özellikle Duygu hanım her şeyimle ilgilendi, yol gösterdi gerekli belgeleri hazırlamam için ve okulla bağlantı kurmamı, daha fazla bilgi edinmemi sağladı. Kendisi benim danışmanımdı, ve en ufak bir sorun oldugunda bile tek telefon uzağımda olan Duygu hanım tüm gerekli belgeleri hazırlamama ve sürece aşina olmamı sağladı. Gittiğiniz uçuş okulu, Florida’nın en iyi ve en disiplinli uçuş okullarından biri. Wayman Aviation College, artık uçuş üniversitesi de oldu. Wayman’ın hedefi USA’deki en iyi uçuş okulu olmak ve şu an bile dünyanın büyük havayolu şirketlerine pilot yetiştiren bir okul. Tüm ülkelerden insanların pilot olmaya gittiği international bir uçuş koleji. Sağolsun IFA FLY sizi doğru adrese teslim ediyor ve doğru şekilde yol gösteriyor pilot olma hayalinize kavuşmanız için. Bir diğer en önemli unsur, Wayman Aviation, kendi bakım servislerine ve hangarına sahip. Florida’daki okulların aksine, tüm uçakların teknik bakım ve servislerini, kendi profesyonel ekibiyle, okulun sınırları içerisinde yapıyorlar. Ve filoları çesitli uçaklara sahip uçak sayısı 48 adet. Aynı zamanda uçuş egitmeni sayısı da bir o kadar yüksek. Wayman’de pilot olduğum için mutluyum. Teşekkürler IFA FLY, teşekkürler Wayman.

Orhun ÇİÇEK
ilayda naz dermencioglu 300x300 - Hakkımızda

Pilotaj eğitimi için Amerika’ya gitmeye karar verip okulları araştırdığım sırada Ifafly ile tanıştım.Gerek saat farkı gerek de okulların mail trafiği nedeniyle okullarla iletişim kurmak ve süreci başlatmak epey zaman alan bir şey.Ben Ifafly sayesinde hayalime 1 ay gibi kısa bir süre içinde kavuştum ve aklımda hiçbir soru işareti kalmadan eğitimime başladım.Okul hem kampüs hem eğitim kalitesi hem de lokasyon açısından bölgenin en iyi okullarından biri.Ayrıca kadın öğrenci ve eğitmen sayısıyla da kadın popülasyonunun en yoğun olduğu okul.Ifafly’ın böyle bir okulla çalışıyor olması pilot olmak isteyen gençler için bence büyük şans:)

İlayda Naz DERMENCİOĞLU
burak bulut - Hakkımızda

IFA FLY ile tanışmam Türkiye’deki üniversitede eğitimim sonrası pilotaj eğitimi için doğru okulu araştırmamla başladı. İletişime geçtikten sonra Duygu Hanım anlaşılır ve tek tek basamakları açıklayan dökümanları hemen gönderdi. Aklıma takılan tüm sorulara anlık cevap verdi. Bundan sonraki süreç olan belge toplama sürecinde de devamlı iletişim halindeydik. Okul konusunda eğitimine güvenebileceğinize emin olabilirsiniz. Okuldaki herkes çok yardımcı ve buradaki Türk öğrenciler her zaman bilgi paylaşımına açık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa (okul, barınma vb.) elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Bana instagram üzerinden de ulaşabilirsiniz. Size verebileceğim tek tavsiye hayallerinizi ertelemeyin.

Burak BULUT
melisa levi - Hakkımızda

Çıktığımız bu zorlu yolda bize elinden gelen desteği veren, hep yanımızda olan IFA fly ailesine çok teşekkür ederim. Pilotluk hayatım boyunca ilk adımı onlar sayesinde attığımı unutmayacağım. Türkiye’de ve hatta Amerika’da bile bize aile gibi hissettiren Duygu Hanım ve ekibine minnettarız 🙂

Melisa LEVİ

Seminer Bültenlerimize Abone Olun

  (Verilerinizi kimseyle paylaşmayız ve yalnızca amacına göre kullanırız)