S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır. Wayman’da pilotluk eğitimi alabilmeniz için en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Fakat hava yolu şirketleri işe alımlarda genellikle lisans mezuniyeti istemektedirler.

Hayır. SHGM ve ICAO’nun ‘’ticari pilot olmaya elverişlidir’’ onayı için şart koştuğu sağlık koşullarında, göz için kabul edilen belirli referans aralıkları vardır. Renk körlüğü, miyop, hipetmetropi, astigmat gibi göz rahatsızlıklarının her birinde belli derecelere kadar kabul edilmektedir. SHGM’nin yetkilendirdiği hastanelerden birinde muayene olduktan sonra net bir şey söylenebilir.

Evet. Havacılığın ortak dili İngilizcedir. Gerek pilotluk eğitimini alırken gerekse pilotluk yaparken kullanacağınız uçak, materyaller, sınavlar... hepsi İngilizcedir. Eğitime başlamadan önce İngilizce seviyenizin en az B2’yi bitirmiş seviyede olması gerekmektedir.

Bu soru için evet veya hayır demek kişiye göre değişmektedir. Amerika’da çalışabilmeniz için şirketler sizden oturum izni, vatandaşlık veya Green Card soracaklardır. Oturum izni alabilmenin de belli şartları vardır. Bu şartlardan birine sahipseniz Amerika’daki hava yolu şirketlerinde şansınızı deneyebilirsiniz.

Hayır. Türkiye’de direkt geçerli olan pilotluk lisansı JAA ve EASA’dır. Amerika’dan alacağınız FAA lisansınızın üstüne, farklı olan ATPL 14 teori derslerinin sınavlarını verdikten sonra JAA veya EASA alarak dönüştürebilirsiniz.

İngilizceyi mesleğin içerisinde öğrenecek ve pratik edecek oluşunuz, daha teknolojik eğitim uçaklarıyla daha güncel bir eğitim almış olmanız, özgür hava sahası tecrübeniz, sınav değerlendirmelerinin daha gerçekçi olması sebepleriyle hava yolu şirketlerinin nazarında daha donanımlı bir pilot olarak görüneceksiniz. Bunun yanı sıra eğitimin, çevrim dahil olduğunda bile, diğer seçeneklere nazaran hala daha kısa sürede bitiyor olmasından dolayı pilot adayları Amerika’yı tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Wayman’ın uçuş programında, dünyadaki birçok ülkeden ve okuldan daha fazla uçuş saati yer almaktadır. Eğitim devam ederken sizden ekstra ücret talep etmemek üzerine sistemini kurmuştur.

Hayır. Wayman’ın öğrencilerinin yaklaşık %75’i Amerika dışından oluşmaktadır. Öğrencilerinin ülkelerindeki işlemlerle başlayıp Amerika’ya gelip eğitimleri başlayana kadar birçok prosedür gerekmektedir. Hemen hemen her bir ülkede sorumlu acenteler bulunmaktadır. IFA Fly Türk öğrencilerden sorumludur ve Wayman’ın bütün öğrencilerinin işlemlerini öğrencilerden herhangi bir ücret almadan yapmak  durumundadır. Pilotluk öğrencileri hangi kuruma, kuruluşa veya bankaya ne kadar ne için ödeme yapması gerektiğini bilirler ve ödemelerini direkt ilgili kuruluşlara yaparlar. IFA Fly sizi uğraştırmadan adım adım yönlendirir.

Evet. Okulun öğrencilerin konaklaması için bir konaklama seçeneği mevcuttur. Bu seçeneği değerlendirmek isterseniz IFA Fly danışmanları tek veya çift kişilik odalarda rezervasyonuzu yapmaktadır. Okulun konaklama seçeneğinden faydalanmak istemezseniz diğer konaklama seçenekleri konusunda yardımcı olamamaktayız.

Okul ve şahsi harcamalarınız için bütçeniz ve pasaportunuz hazır ise, okul başlangıç tarihinden en geç  1,5 ay önce işlemlere başlamak gerekir. Bütçeniz banka kredisine bağlıysa, kredinin başvuru ve sonuçlanma süreci yaklaşık 2 ayı almaktadır. Planlamayı buna göre yapmak gerekir.

Her ayın ortasında eğitim başlamaktadır. En yakın başlangıç tarihi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Bilgi İstek Formu

TOP