S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Göçmen olmayıp Amerika’ya özel bir sebeple geçici olarak gelen kişiler okuyabilir. Tam zamanlı akademik veya mesleki derslere devam etmek isteyen kişiler genellikle ABD’de 2 kategoriden birine kabul edilir. Bunlar M1 ve F1 vizeleridir.

M1 kategorisi dil eğitimi dışında mesleki ya da akademik olmayan programlardaki öğrencileri içerir.
F1 kategorisi akademik öğrencileri ve dil eğitimi programlarını içerir.

Öncelikle ABD’de USCIS onaylı bir okula başvurmalısınız. (WAYMAN USCIS onaylı bir okuldur.)
Kabul edildiyseniz, okul size USCIS ve I-20 formu gönderir. Eğer vize almanız gerekiyorsa, vize alabilmek için I20 formunu en yakın Amerika konsolosluğuna göndermelisiniz.

Amerika Konsolosluğundaki vize süreci için, yalnızca katılmayı planladığınız okuldan gelen I-20 formunu getiriniz. Aynı zamanda, eğitiminiz ve konaklamanız için gereken finansal kaynaklara sahip olduğunuzu Amerikan konsolosluğuna kanıtlamalısınız.

(IFA FLY size tüm bu süreçte yardımcı olacaktır.)

Öğrenciler turist vizesi ile Amerika’da 3 aya kadar kalabilirler. 3 aydan uzun periyodlar için M-1 (öğrenci vizesi) gerekmektedir. Tam zamanlı ders için M-1 vizesi 1 yıla kadar ya da mesleki programda tam zamanlı öğrenci olarak kayıtlı olduğu müddetçe uzatabilir.

Vizeyi uzatmak için, öğrenciler haftalık minimum 25 saatlik okul aktivitesi sürdürmek zorundadırlar.

Eğer dersleriniz I-20 formundaki tarihten daha uzun sürerse veya mesleki programımız 1 yıldan uzun sürerse Amerika'daki kalışınızı uzatmak için başvuru yapmalısınız.

Evet. Eşiniz ve 21 yaşın altındaki evlenmemiş çocuğunuz Amerika’ya M2 vizesi ile gelebilirler.

Siz M1 öğrenci vizesi için başvuruda bulunurken aileniz Amerika Konsolosluğu’na veya Danışmanlığına sizinle birlikte gitmeliler. Onlar da sizinle olan ilişkilerini kanıtlamalılar. Ailenizin M2 vizesinin durumu sizin M1 vizenizin çıkışına bağlı. Bu demek oluyor ki; eğer siz vizenizi değiştirirseniz, aileniz de değiştirmek zorundadır.

Evet. Amerika içinde ya da araba, otobüs veya tarifeli uçaklar ile seyahat edilebilir. ABD havayolları çok elverişi ve fiyatlar nispeten düşüktür. Düşük fiyatlı kategorisinde, Miami’den Newyork’a bir uçak bileti yaklaşık 200 Dolar’dır.

Öğrenciler Amerika’dan ayrılabilir, geçici devamsızlıklardan sonra tekrar kabul edilirler. Seyahat planlarınızı yaparken M1 öğrenci vizesi için, lütfen tam zamanlı bir öğrenci olmanız gerektiğini göz önünde bulundurunuz.

Siz eşiniz ve çocuğunuzun çalışmasına izin verilmiyor. Ancak derslerinizi tamamladıktan sonra uygulama dersleri için başvurabilirsiniz. Eğer kabul edilirse, tamamladığınız her dört aylık eğitim için 1 ay staj yapabilirsiniz.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma:8.30 - 18.30
Cumartesi:10.30 - 16.30
Pazar:10.30 - 16:30
TOP