NEDEN AMERİKA’DA PİLOTLUK EĞİTİMİ?

NEDEN AMERİKA’DA PİLOTLUK EĞİTİMİ?

ucus-okulu-ingilizce-egitimi

İNGİLİZCE

Havacılığın ana dili olan İngilizceyi, pilotluğu öğrenirken geliştirmek büyük ayrıcalıktır.

Wayman’da pilotluk eğitiminizi Amerikalı uçuş eğitmenleriyle alırsınız ve dil konusu sizin için sorun olmaktan çıkar. Pilotluk lisansınızı aldıktan sonra dahi, İngilizce seviyenizi ölçen sınava girmeniz gerekmektedir (ICAO 6 üzerinden 6 almanız dışında). Mesleğinizin teknik terimlerine hakim olmanız yetmez, genel İngilizcenizle beraber bunun kombinasyonu önemlidir.

Wayman’da pilotluk eğitiminizi alırken; ana dili İngilizce olan eğitmenlerle, kule görevlileriyle, radardaki uçakların pilotlarıyla diyalog halinde olursunuz ve bu ortam sizin neredeyse gerçek çalışma ortamınınızdır. Bu imkanı Amerika dışında bir yerde bulma şansınız yoktur.

egitim-sureci1
egitim-sureci2

EĞİTİM SÜRESİ

Ticari pilot olana kadar, eğitim uçuşlarınızı ne kadar kısa sürede tamamlarsanız, kendinize olan yatırımı o kadar kısa sürede geri almaya başlamış olursunuz.

Eğitim uçuşlarını gerçekleştireceğiniz havanın belli koşullarda olması gerekir. Miami’nin hava koşulları size 1 yıl içerisinde neredeyse kesintisiz bir hava mükemmelliği sağlar. Miami eğitim uçuşları için biçilmiş kaftandır.

Wayman’da eğitiminizi 8-10 ay gibi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bu süre Türkiye ve Avrupa hava sahaları için yıl içerisinde bu kadar uzun süre mümkün olamamaktadır.

ozgur-hava-sahasi

ÖZGÜR HAVA SAHASI

Pilotluk eğitiminizi Amerika’da almaya karar verdiğinizde, reel bir hava sahasında uçuş eğitimlerinizi tamamlarsınız. Her pistten iniş kalkış yapabilir, radarınızdaki yolcu uçaklarıyla diyalog halinde olabilirsiniz. FAA (Amerikan Sivil Havacılık Otoritesi)’nın eğitim süresince size şart koştuğu, farklı hava meydanları arası iniş-kalkış tecrübesini Amerika’da edinebilirsiniz. Mezun olduğunuzda, şirketlerle olan iş görüşmeleriniz daha özgüvenli geçecektir.

DAHA DONANIMLI UÇUŞ EĞİTİMİ

Uçağın ilk mucitleri Wright Brothers’dan bu yana gelen, dünyanın havacılık merkezi Amerika’da eğitim almanın ayrıcalığını, eğitim uçaklarınızda da hissedersiniz. Wayman’ın bünyesinde 32 eğitim uçağı bulunmaktadır. Bunlar; C152, C172N, C172RG, C172XP, C182, Piper ve Seneca çok motor tiplerinde uçaklardır. Bunun yanı sıra, kendi bünyesinde çalışan onarım bakım ekibi eğitiminizin aksamadan devam etmesine olanak sağlar.

DAHA FAZLA UÇUŞ SAATİ

FAA (Amerikan Sivil Havacılık Otoritesi) gözetmenleri, siz lisansınızı almaya hazır ve yetkin olduğunuzda size lisansınız için onay verecektir. Pilotluk öğrencilerinin uçtuğunuz saatleri yeterli görmeleri lisanslarını almaları için yeterli değildir. Wayman pilotluk öğrencilerine, sivil havacılık otoritelerinin istediği minimum saatleri değil, ihtiyaç olan uçuş programını sunar ve öğrencilerine ekstra satın alınması gereken saatler çıkarmaz. Böylelikle Wayman’da  toplam eğitim ücreti, minimum uçuş saatlerini sunan okullara nazaran daha uyguna gelmektedir.

Mezun olan pilotlar; başvurduğu şirketlerin nazarında, Amerika’dan mezun olmanın yarattığı yetkinlikle mülakatlarından daha rahat geçmektedir.

TOP